Znajdź towarzystwo do sportu wśród 2408 osób z całej Polski.

Suplementy a siłownia

Suplementy a siłownia

przez Mario 23 mar 2015, o 11:39
Siemka, pisałem już podobny post w temacie "Siłownia", ale może tutaj ktoś mi doradzi. Na ogół prowadzę zdrowy tryb życia, bez żadnych wspomagaczy ćwiczę na siłowni. Dużo osób wspomina o jakiś dodatkach co do budowania rzeźby albo zrzucenia kilku kilogramów. Co wy o tym wiecie? Czy warto stosować suplementy, które nie koniecznie będą działać? Jak wzmocnić efekt ćwiczeń, albo żeby efekt pojawiał sie szybciej. Pozdrawiam

Re: Suplementy a siłownia

przez prawy 23 mar 2015, o 16:39
Suplementy to 10% tego co potrzebujesz, większość składników bierze się z diety. Jeśli chodzi o bezpieczne dodatki do treningu to BCAA i odżywki białkowe.

przez Grzegorz89 24 mar 2015, o 20:15
Może najlepszym uzupełnieniem diety będzie gainer z dodatkiem BCAA?
Od niedawna stosuję i muszę powiedzieć, że czuję się lepiej i mam więcej sił witalnych :)

przez Mario 26 mar 2015, o 13:32
A czym dokładnie jest to BCAA? Pierwszy raz słyszę o czymś takim. Co do zdrowego odżywania, staram się jeść w porządku. Ale nie wiem czy mam nabierać masę czy ćwiczyć czy coś stosować dodatkowo. Najlepiej chyba jak poradzę się kogoś na siłowni, albo jakiegoś profesjonalnego trenera?

przez prawy 26 mar 2015, o 19:55
Mario napisał(a):A czym dokładnie jest to BCAA? Pierwszy raz słyszę o czymś takim. Co do zdrowego odżywania, staram się jeść w porządku. Ale nie wiem czy mam nabierać masę czy ćwiczyć czy coś stosować dodatkowo. Najlepiej chyba jak poradzę się kogoś na siłowni, albo jakiegoś profesjonalnego trenera?

BCAA to aminokwasy rozgałęzione, zbudowane są z nich mięśnie. Hamują katabolizm. Zawsze warto pytać doświadczone osoby, ale też porównywać opinie ;)

Przejdź do