Znajdź towarzystwo do sportu wśród 2408 osób z całej Polski.

Czy warto zapisywać się na zajęcia sztuk walki?

Czy warto zapisywać się na zajęcia sztuk walki?

Avatar użytkownika
przez prawy 16 mar 2015, o 21:57
Na polskim rynku pojawia się coraz więcej dyscyplin związanych ze sztukami walki. Zdarza się, że rodzice zapisują na takie lekcje pociechy, które mają zaledwie po kilka lat. Niektórzy mają z tym złe skojarzenia, szczególnie jeśli chodzi o walczące dzieciaki w formule muay thai w Tajlandii. Jednak z drugiej strony sport kształtuje charakter.

Motywacja do zapisania się na treningi jest różna. Często ktoś chce się sprawdzić lub czuje się po prostu zagrożony ze strony swojego środowiska. Weryfikacja umiejętności następuje dość szybko i sztuki walki uczą pokory. Okazuje się, że mamy jeszcze wiele do nauczenia, a nasza kondycja i technika pozostawia wiele do życzenia.

Taka aktywność może uczyć zdrowej i uczciwej rywalizacji – coraz częściej organizowane są amatorskie zawody. a których można sprawdzić swoje umiejętności i porównać je z poziomem umiejętności innych sportowców. Na popularności zyskuje http://www.almma.pl/ , ale też dla innych formuł coś się znajdzie http://www.pzmuaythai.pl/kalendarz.html .

Celem naszych treningów nie musi być walka w turnieju. Możemy oczywiście ćwiczyć dla własnej przyjemności i poprawianiu sprawności. Zawsze można sprawdzić się na sparingach wewnątrz własnego klubu. Jesteśmy w tej dogodnej sytuacji, że sztuki walki zaczęły być medialne dzięki paru organizacjom. To powoduje, że ich dostępność się zwiększa.

Nie należy wmawiać sobie, że sporty walki zachęcają do przemocy – uczą one samoobrony i radzenia sobie w trudniejszych sytuacjach i są kierowane do każdego, dlatego warto zmotywować się i ruszyć na trening.

Macie już jakieś doświadczenia ze sportami walki?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
24
Dołączył(a)
12 mar 2015, o 11:13

Re: Czy warto zapisywać się na zajęcia sztuk walki?

Avatar użytkownika
przez Grzegorz89 17 mar 2015, o 09:51
Od 6 lat trenuję muay thai jest do dość ciężka dyscyplina. Treningi są bardzo męczące i niekiedy bolesne. Jednak kształtują charakter i pomagają w codziennym życiu. Uczą dyscypliny, systematyczności pozwalają rozładować złe emocje. Nie trenuję w tej chwili zawodowo więc zamiast 6 treningów w tygodniu mam 3. Taka ilość w zupełności wystarczy do bycia w znakomitej kondycji.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
20
Dołączył(a)
16 mar 2015, o 15:39