Znajdź towarzystwo do sportu wśród 2408 osób z całej Polski.

Pierwsze kroki w fitnessie

Pierwsze kroki w fitnessie

przez Poziomka 23 mar 2015, o 11:10
Hej wszystkim, chciałabym rozpocząć swoją przygodę z fitnessem. Nie wiem jak się do tego zabrać. Prosiłabym o odpowiedź na kilka pytań i może jakieś rady dla osoby początkującej. Zależy mi, żeby do wakacji poprawić swoją kondycję i wygląd. Może jakieś przyrządy lub dodatki do ćwiczeń? Suplementy diety? Balsamy? Cokolwiek. Czy polecacie ćwiczyć w domu, czy wybrać klub fitness? Wygodne ubranie? Na co zwrócić uwagę przy pierwszych ćwiczeniach? Jak kontrolować oddech? Z góry dziękuje za wszystkie informacje:)

Re: Pierwsze kroki w fitnessie

przez Grzegorz89 24 mar 2015, o 20:27
Najlepszym początkiem będzie zapisanie się na jakiś czas do klubu fitness ;)
Tam wszystkiego się nauczysz i wtedy możesz sobie na spokojnie trenować w domu.
Ubranko jak najbardziej powinno być wygodne.
Co do diety, to trzeba jeść zdrowo :P

przez Monia80 25 mar 2015, o 18:42
Grzegorz ma tutaj całkowitą rację ;)
Jakiś czas temu chodziłam na zajęcia fitness i teraz wszystko mogę robić sama.
Jednak co jakiś czas zaglądam do klubu, trening z innymi dodaje motywacji ;)

przez Agol 26 mar 2015, o 13:18
Proponuję sprawdzić kilka klubów fitness, nie kupować od razu karnetu na miesiąc. Tylko pójść na jedne ćwiczenia. Czasami pierwsze zajęcia są gratis, a czasami kosztują około 15zł. Bynajmniej u mnie w mieście. Jeżeli chodzi o strój, to możesz zainwestować w profesjonalny strój dodatkowo wspomagający ćwiczenia, przewiewny. Albo możesz założyć ulubione dresy lub legginsy, wygodną koszulkę i śmiało:) Jeżeli chodzi o balsam, to polecam Bingo Spa - ogólnie firma zajmuje się profesjonalnymi, a co najważniejsze -skutecznymi kosmetykami, nie tylko do ciała. Co do ćwiczeń w domu, jeżeli wiesz, że będziesz zmotywowana to śmiało. Potrzebna Ci mata i ewentualnie jakieś małe ciężarki. Ale na początek też polecam pójść do klubu fitness. Złapiesz rytm i motywację.

przez Mario 26 mar 2015, o 13:51
Zapisz się od razu na zajęcia, które najbardziej cię interesują albo zdobądź opinie o nich. Najlepiej poinformuj, że jesteś osobą początkującą to powiedzą Ci co możesz robić i z jaką częstotliwością, żeby nie zrobić sobie krzywdy. Musisz przekonać się, że podoba Ci się taka forma aktywności. A jeżeli coś będzie nie tak to szukaj dalej i próbuj. Ważne, żeby cokolwiek robić. Pozdrówka

Przejdź do