Znajdź towarzystwo do sportu wśród 2408 osób z całej Polski.

Co to takiego?

Co to takiego?

przez Agol 23 mar 2015, o 11:55
Hej, niedawno dowiedziałam się o czymś takim jak Crossfit. Zastanawiam się, czym to się różni od fitnessu? Jak się do tego zabrać? Czy to jest trudniejsze czy łatwiejsze? Jakieś konkretne przygotowania? Zastanawiam się jaki sport wybrać, aby się od niego uzależnić i dążyć do wspaniałej sylwetki. Może polecicie mi coś, na co warto poświęcić czas i pieniądze? Fitness, basen, siłownia, crossfit? A może samemu ćwiczyć w domu, jeździć na rowerze, rolkach, biegać? Liczę na pomoc.

Re: Co to takiego?

przez prawy 23 mar 2015, o 16:28
Crossfit to świetne ogólnorozwojowe zajęcia, także dla kobiet. Jest to niezwykle wszechstronny trening wzmacniający całe ciało. Poszukaj zajęć na pobliskiej siłowni. Technika jest istotna, a w grupie będzie łatwiej zacząć.

przez Poziomka 25 mar 2015, o 15:26
Słyszałam o tej dyscyplinie, że jest bardzo bardzo ciężka, to prawda? Podobno dla początkujących to męka i setki kropli potu. Ale też słyszałam, że efekty są świetne. Może ktoś, kto próbował się wypowie? Jeszcze interesuje mnie to, czy trenując ten crossfit, możemy skupić się na najbardziej problematycznych partiach ciała, czy tylko robimy wszystko dla całokształtu?

przez Agol 26 mar 2015, o 13:12
Dzięki za kilka słów, ale dalej nie wiem nic konkretnego. Trening ogólnorozwojowy dla kobiet, możliwe, że bardzo męczący. Może wypowie się ktoś, kto już tego próbował? Czy dał radę? Jakie efekty? Czy to nadaje się dla początkujących?

przez Mario 26 mar 2015, o 13:55
Z tego co ja się orientuję to wymagająca forma ćwiczeń. Żeby być doskonałym to już albo trzeba mieć za sobą przygodę z jakimkolwiek sportem, albo spokojnie zaczynać, żeby nie zrobić sobie krzywdy. Ogólnie ten sport wymaga dużo pracy i poświęcenia. Musisz zachować ciągłość, dietę i wszystko co potrzebne przy trenowaniu, ale tutaj z podwójną siłą. Nie można się poddawać, ale trzeba być pewnym tego co chcesz robić. Najlepiej to się przekonać.

przez Aria06 20 cze 2016, o 08:24
Krótko czym jest crossfit: łączy w sobie elementy treningu siłowego, kardio, gimnastyki oraz body control. Opiera się na rozwoju siły i masy mięśniowej. Trening crossfit zwykle powinien trwać 3-5 razy w tygodniu. Dzienna porcja ćwiczeń trwa od 5 do 30 minut i średnio spala około 500 kalorii. A ostatnio dowiedziałam się, że można wyszukać zajęcia crossfit w Warszawie i nie tylko w wyszukiwarce FitPlanner (crossfit warszawa).

Przejdź do