Znajdź towarzystwo do sportu wśród 2408 osób z całej Polski.

Jak zachamować chęć na słodycze?

Jak zachamować chęć na słodycze?

przez Poziomka 23 mar 2015, o 11:44
Witajcie, nie wiem jak Wy ale ja jestem czkoladoholiczką. Jedyne coś słodkiego co mi pomaga to czekolada... w dowolnej postaci;) Przyzwyczaiłam się, że po obiedzie na deser zawsze muszę zjeść coś czekoladowego. Planuje wziąć się za siebie i wiem, że czekolada niestety mi w tym nie pomoże...a szkoda. Znacie jakieś sposoby na powstrzymacie chęci na coś słodkiego? Tak, wiem owoce, owoce, owoce...warzywa. Ale chodzi tutaj o przekąskę, taką na deser. Może coś do kupienia albo szybkiego przygotowania samemu? Czekam na porady:)

Re: Jak zachamować chęć na słodycze?

przez prawy 23 mar 2015, o 16:25
Trzeba wyrobić w sobie zdrowy nałóg, bo trochę pracowałaś nad tym niezdrowym z czekoladą :) Wafle ryżowe smarowane cienką warstwą czegoś słodkiego powinny załatwić sprawę.

przez Grzegorz89 24 mar 2015, o 20:13
Może warto najpierw zmienić czekoladę na gorzką w postaci 2-3 kosteczek, na pewno pomoże.
I nie szkodzi tak jak normalna słodka czekoladka :D

przez Poziomka 25 mar 2015, o 14:49
prawy- no będzie ciężko, ponieważ na prawdę uwielbiam czekoladę i to jedyny deser jaki akceptuje;) Staram się przechodzić na owoce, ale najlepiej smakują mi w czekoladzie hah:) a tak na poważnie, dzięki za radę z waflami ryżowymi, jeżeli mają dobry wpływ także przy dbaniu o sylwetkę, a dodatkowo dają trochę szczęścia dla podniebienia to grzech nie spróbować.
Grzegorz89- znaleźć dobrą gorzką czekoladę, żeby nie była podobna do tej "zwykłej" to też wyzwanie. Nie przepadam za samą gorzką, jeżeli już to akceptuję z dodatkami, np. z chilli albo skórką pomarańczy.
Dzięki za pomoc i czekam na podobne rady jak poradzić sobie z miłością do czekolady:) Pozdrawiam

przez Monia80 25 mar 2015, o 18:27
Też mam problem z miłością do czekolady :D
Staram się po prostu ograniczać jej spożycie.
Nigdy nie udało mi się całkiem z niej zrezygnować,
Przecież to tyle przyjemności :P

przez Agol 26 mar 2015, o 12:47
Moim zdaniem nie warto aż tak rezygnować ze swoich ulubionych smaków. Ja staram się dbać o siebie, ale czasami zjem pizze, fast fooda czy coś w tym stylu. Po to jest życie żeby z niego korzystać na maksa. Zjesz coś tuczącego? Postanów sobie, że zależnie od tego co zjadłaś, co może być niezdrowe lub kaloryczne, wykonujesz odpowiednią ilość ćwiczeń. Na przykład 3 kostki czekolady- 30 brzuszków, pizza- 100 brzuszków plus godzina biegania. To się sprawdza, ale też pamiętaj o tym, żeby nie przesadzić. Bo jak codziennie będziesz jeść coś kalorycznego i po tym ćwiczyć to też nie będzie do końca dobre dla zdrowia. A efekty będą żadne. Pozdrawiam i życzę powodzenia w dążeniu do celów:)

przez Mario 26 mar 2015, o 13:27
Po prostu nie jedz. Przyklej sobie zdjęcie ładnej figury tam gdzie trzymasz słodycze albo na lodówce i zawsze przed jedzeniem będziesz to widziała i zrezygnujesz z kalorycznego dania czy przekąski. Musisz wyrobić sobie silną wolę. Wziąć się za siebie i jechać do przodu! Albo jak nie dajesz rady to stopniowo zmniejszaj dawki słodyczy, stosuj nagrody i kary.

przez Monia80 26 mar 2015, o 21:22
Nagrody i kary to ciężkie zadanie i trudno się tutaj dopilnować :D
Najlepiej zastępować czymś zdrowszym i starać się maksymalnie ograniczać ze słodyczami.

Przejdź do